Er du vores nye kollega bag rattet? Bliv chauffør hos os
Har du styr på bilen, et smil på læberne og trives du med friheden på landevejen? Så er det måske dig, vi mangler i teamet!
Hos Danmant ApS leverer vi ikke bare gods – vi leverer god service. Vi søger en stabil og ansvarsbevidst chauffør, der sætter en ære i at nå frem til tiden og passe godt på både bil og læs.
Hvorfor vælge os?
Vi har en stor grad af frihed under ansvar: Du planlægger din dag sammen med speditøren. Moderne flåde: Du får nøglerne til en velholdt Scania med opdateret udstyr. Hvis du bor tæt på Fredericia, må du tage bilen hjem. Godt fællesskab: Selvom du kører alene, er du en del af et team, der bakker hinanden op over kaffemaskinen eller radioen. Alle skal have det godt og vi har en venlig og respektfuld omgangstone mellem os alle. Det mangler da bare. Ordnede forhold: Vi kører efter overenskomst lignende forhold med mulighed for bonus, overholder køre-hviletid og udbetaler løn til tiden.
Hvem er du?
Du har kørekort til kategori B/C/CE, et gyldigt EU-chaufføruddannelsesbevis og gyldigt førerkort. Du er morgenfrisk og mødestabil. Du kan kommunikere med kunderne på dansk med et glimt i øjet. Du holder din bil ren og melder proaktivt ind, hvis noget trænger til opmærksomhed.
Dine arbejdsopgaver:
Afhentning og levering af containere i området Jylland og Fyn. Du af- /pålæsser ikke selv. Daglig vedligeholdelse og kontrol af dit køretøj. Mødetid kl 6:00 - ca. 18:00. Du kan vælge om du vil ligge ude eller om du vil hjem hver dag. Ligeledes kan du vælge om du vil arbejde alle ugens 5 dage. Vi vil gerne imødekomme dine ønsker, så meget som muligt.
Lyder det som noget for dig?
Vi søger løbende, så send din ansøgning og dit CV allerede nu til info@danmant.com. Har du spørgsmål til stillingen, kan du fange Kurt på 50 300 438. Vi glæder os til at høre fra dig!